Mobile Authenticator Kurulumu ve Kullanımı

WoW-Account-Security

Merhaba,

Authenticatorler herhangi bir Battle.net oyununa giriş yaparken kullandığımız araçlar. Authenticator, oyunculara hesaplarına girmeleri için bir doğrulama kodu veriyor. Bu kod sürekli değişiyor ve bu koda sahip olmayan birisi sizin hesabınıza giriş yapamıyor. Bu kod siz Kullanıcı Adınız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra isteniyor. Yani bir kişi şifrenizi bilse dahi Authenticator kodu olmadan hesabınıza giriş yapamıyor.

İşte biz de bu rehberimizde World of Warcraft oyuncularının hesap güvenliği için olmazsa olmaz bir araç olan Authenticatorlerden bahsedeceğiz. İki çeşit Authenticator bulunuyor. Bunlardan birincisi anahtarlık şeklinde olan ve Türkiye’de yaklaşık olarak 30 TL ye satılan Authenticator, Diğeri ise iOS – Android ve Blackberry  işletim sistemine sahip olan cihazlara ücretsiz olarak yüklenebilen Mobile Authenticator. ( Battle.Net Hesap Güvenliği Yazımızı da mutlaka okumalısınız )

authenticator

Bu rehberde Mobile Authenticator’un kurulumunu ve kullanımı anlatacağız. Mobile Authenticator eklemek için battle.net hesabımıza giriş yapıyoruz ve sol alt kısımda bulunan “Account Security” den “No Authenticator” yazan yerin yanındaki “Add Security” ‘ye tıklıyoruz. ( Resim ) Veya kısaca bu adrese gidip giriş yaparak da ulaşabilirsiniz

authenticator

 

Karşımıza çıkan ekrandan Battle.net Mobile Authenticator kısmında bulunan ” Attach Authenticator ” sekmesine tıklıyoruz.

 

authenticator ekle

Battle.Net kullanıcıdan izinsiz Authenticator eklenmesi engellemek için Authenticator eklemeden önce E-Posta doğrulaması istiyor. Ekranda gördüğümüz ” Send Verification E-Mail ” e tıklıyoruz ve e-posta adresimize gelen linke tıklayarak Authenticator eklemek istediğimizi onaylıyoruz.

authenticator onay

 

Onay işlemini tamamladıktan sonra şimdi sıra uygulamayı indirmeye geldi. Uygulamayı, iOS işletim sistemi kullananlar telefonlarındaki Apple Store ‘dan, Android işletim sistemi kullananlar ise telefonlarındaki Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirler. Uygulamayı telefonumuza indirdikten sonra ” Contunie ” butonuna basarak işlemlere devam ediyoruz.

BMA

Authenticator eklemek için gerekli son işleme geldik. Artık tek yapmamız gereken telefonda uygulamayı açmak ve kutucukları resimde de gösterildiği gibi doldurmak. Uygulamayı açıyoruz. ” Setup ” kısmınına tıklıyoruz ve gerekli yerleri arada ” – ” işareti  kullanmadan dolduruyoruz. Artık Authenticatorumuzu ekledik.

Oyuna giriş yaparken karşımıza çıkan bu ekranı uygulamamızın ürettiği kodu yazarak geçiyoruz.

ah091109authenticator

Ayrıca Authenticator ekleyen herkes Core Hound Petini de kazanıyor. Ekledikten sonra mail kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın.

corehoundpet

ÖNEMLİ

Uygulamada bulunan Serial ve Restore Kodunu mutlaka başka bir yere saklayın. Çünkü eğer telefonuzu kaybederseniz yada birşey olur da telefonunuzdaki bilgiler silinirse bu Serial  ve Restore Kodlarını kullanarak authenticator’ü hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

restore kodu

Keyifli Oyunlar.

4 thoughts on “Mobile Authenticator Kurulumu ve Kullanımı

    1. Merhaba,

      Uygulamada bulunan setup sekmesinden Restore Kodunu bulabilir ve saklayabilirsiniz. Eğer iOS işletim sistemi kullanıcıysanız telefonunuzu uygulama ile birlikte yedeklemeniz de sizin faydanıza olacaktır. Yedeği telefona geri yüklediğinizde authenticator de mevcut ayarlarla geri yüklenir.

      Keyifli Oyunlar

  1. iki uygulamayı da kullanıyorum. güvenlik için olmazsa olmaz bir uygulama herkes yüklemeli. anlatım için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir