World of Warcraft Başlangıç Rehberi

 

Merhaba,

Bu yazımızda World of Warcraft oyununda “nasıl üyelik açılır?” , “oyun nereden indirilir?” , “cd-key ve pre-paid kartlar nasıl eklenir?” gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Bu konuda rehber yazıyor olmamızın nedeni,  Türkçe yazılan rehberlerin eski yada yetersiz olmasıdır. Özellikle yeterince ingilizcesi olmayanlar ve online oyun konusunda tecrübesiz olan arkadaşlarımız oyuna başlarken çok fazla sıkıntı yaşıyorlar. Umarız hazırladığımız bu rehberle onlara yardımcı olabiliriz. (Rehberimiz sürekli güncellenmektedir.)

world of warcraft

World of Warcraft dünyanın en çok oynanan Pay for Play ( yani aylık ücret ödemesi olan ) oyunudur. Son açıklanan rakamlara göre tüm dünyada 5.5 Milyon aktif oyuncusu bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bu sayı 11 – 12 milyon aktif oyuncuya bile ulaşmıştı.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu oyunu oynayabilmek için her ay yaklaşık 25 lira gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra oyuna başlayabilmeniz ve için başlangıçta World of Warcraft oyununu para ile satın almanız ve ileride son seviyeye ulaşabilmek için de eklenti paketlerini almanız gerekiyor. Oyuna başlamanız için gerekli olan şeyleri söyle bir toparlarsak ;

wow_ultimate_battlechest

World of Warcraft Classic ( Battle Chest ) CD – Key : Bu sizin oyuna başlayabilmeniz için satın almanız gereken oyun. Yaklaşık fiyatı 20 lira kadar. Bu oyunu satın alıp hesabınızı aktifleştirdiğinizde, 80. seviyeye kadar yükselebiliyorsunuz. Bu paketi aldığınızda 30 günlük oynama süresi de size hediye ediliyor. Oyunu oynamaya başlamak için bunu satın almanız yeterli. Aşağıdaki linke tıklayarak en uygun fiyata World of Warcraft’a sahip olabilir ve oyunu indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

World of Warcraft Satın Al

cataclysmlogo

World of Warcraft Cataclysm Eklenti Paketi : ARTIK ÜCRETSİZ  Bu bir eklenti paketi. Yani bunu satın alabilmeniz için öncelikle aktif bir hesabınız yani World of Warcraft Classic CD – Key’ini önceden almış olmanız gerekiyor. Bu oyunun fiyatı yaklaşık 30-35 TL civarlarında. Yeni yapılan güncelleme ile birlikte artık WoW Cataclysm de Battle Chest’de bulunan oyunlar arasına eklendi. Yani artık World of Warcraft Classic CD-Key’ine sahip olan oyuncular Cataclysm’e bedava sahip olacaklar. Bu eklenti paketi ile birlikte 2 tane bölgeye gidebiliyorsunuz ve 85. seviyeye kadar ulaşabiliyorsunuz. Ne yazık ki bu eklenti paketi yanında oyun süresi hediyesi vermiyor.

WoW-MoP-logo

World of Warcraft Mists of Pandaria Eklenti Paketi : Artık Ücretsiz Bu da oyunun 4. eklenti paketi. Bu eklenti paketi de artık Battlechest’e dahil yani ÜCRETSİZ.  Oyunda yepyeni bir bölgeyi ziyaret edebiliyor ve yeni Monk sınıfıyla oynuyabiliyorsunuz. Ayrıca 90. seviyeye kadar ulaşabiliyorsunuz. Bu eklenti paketinin fiyatı ise 70 TL civarında.

 

World of Warcraft Warlords of Draenor Eklenti Paketi:

WoD-US-NormalBoxArt

Oyunun 13.11.2014 tarihinde çıkan son eklenti paketidir. Günümüzden 35 yıl öncesine gidip Outland’i eski halinde görebilmemizi sağlayan bu eklenti paketini kullanabilmek için öncelikle World of Warcraft BattleChest’e sahip olmanız gerekiyor. Warlords of Draenor ile 100. seviyeye kadar ulaşabilirsiniz. Ayrıca Warlords of Draenor’u satın aldığınızda bir karakterinizi otomatik olarak 90. seviyeye ulaştırabilirsiniz. Eklentinin fiyatı 100 TL kadardır. Aşağıdaki linkten en uygun fiyata bu eklenti paketini elde edebilirsiniz.

Warlords of Draenor Satın AL

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi WoW Classic ile oyuna başlayabilirsiniz. Seviye sınırlarına ulaştığınızda yeni eklenti paketlerini alarak devam edebilirsiniz. Yani hepsini bir anda alıp bütçenizi sarsmanıza gerek yok.

Önemli olan şey ise, birçoğunuzun aklından geçtiğine de eminim;  ” Bu oyun bu kadar parayı hak ediyor mu? ” sorusudur. Bunun yanıtı kişiden kişiye değişebilir. Kimileri WoW’un en iyi döneminde olduğunu, kimileri ise WoW’un öldüğünü iddia etmektedir. Fakat ne olursa olsun bu oyun halen daha milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. İşte burada sizin görüşünüz önemli. World of Warcraft oyununu satın almadan önce ücretsiz deneyebilirsiniz. Ücretsiz olarak 20. seviyeye kadar ulaşabilir ve oyunu test edebilirsiniz. Ücretsiz sürümde birçok kısıtlama ve engel var ama yinede hoşunuza gitmeyeceğini düşündüğünüz bir şey için para harcamamalısınız. Oyunu ücretsiz denemek için tek yapmanız gereken eu.battle.net/wow/en adresinden bir üyelik açmak.

Şimdi detaylı bir biçimde; Nasıl üyelik açılır ?” “Oyun nereden indirilir ?” “CD – Key – PrePaid Kart Nasıl Eklenir?” ” Kredi Kartı Nasıl Eklenir ? ” anlatalım.

Üyelik Açma

1) İlk olarak internet tarayıcımızdan eu.battle.net/wow/en adresine gidiyoruz. Yeni bir üyelik açmak için sağ üst köşede bulunan Create an Account ‘ a tıklayoruz. ( Giriş yapmak için Log in butonunu kullanıyoruz )Üyelik Açma

 2) Karşımıza gelen ekranda üyelik bilgilerimizi doğru ve unutmayacağımız bir şekilde dolduruyoruz. Doğru bir şekilde doldurmanız çok önemli çünkü ileride hesabınızla ilgili bir problem yaşarsanız ( sifre unutma – hacklenme vb ) bu bilgiler sizlere tekrar sorulacak ve onay alındıktan sonra işlemler yapılacak. Bu nedenle doğru ve unutmayacağınız bilgiler girin. Hesabınıza yapılan saldırılardan korunmak için Battle.net Hesap Güvenliği yazımızı okuyabilirsiniz.

üyelik bilgileri

3) Gerekli bilgileri doldurduktan sonra şimdi sıra Blizzard tarafında hazırlanan sözleşmeleri onaylamaya… Bunlarıda okuyup onayladığımızı işaretliyoruz ve Create Free Account butonuna basıyoruz.

sözleşmeler

 4) Üyelik açma işlemimiz nereyse tamamlandı. Artık tek yapmamız gereken e-postamıza giden onay mailinde bulunan linke tıklamak ve hesabımızı onaylatmak.

e-posta onayı

E-Postanıza giden maile tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkacak. Artık üyeliğiniz onaylandı. Hesabınıza giriş yapmak için ” Contunie to Account Management ” a tıklamalısınız.

Onaylama Tamamlandı

Artık hesabımıza giriş yaptık. Şimdi sıra World of Warcraft hesabı açmaya geldi. Karşımıza çıkan ekranda World of Warcraft sekmesinde bulunan Play for Free seçeneğini işaretleyoruz.

Play for Free

Karşımıza çıkan ekranda Contunie diyoruz ve hesabımızı açıyoruz.

WoW Üyelik

Artık hesabımız açıldı. Şimdi sıra oyunu indirmeye geldi. Karşımıza çıkan ekranda sağ tarafta Download butonunu görmüşssünüzdür. Bu butona basarak yaklaşık 80 MB’lık World of Warcraft ön kurulum dosyasını indiriyoruz. Üyelik açma işlemimiz bu kadar 🙂

WoW İndir

Buraya kadarki işlemleri yaparak oyunu indirip 20. seviyeye kadar ücretsiz deneyebilirsiniz. Yazının bu kısmından sonraki işlemler satın aldığınız CD – Key ve Pre – Paid Kart ekleme hakkında olacaktır ve oyunu sadece denemek isteyenler için bu işlemler zorunlu değildir.

Hesabımıza giriş yaptığımız sayfada aşağıdaki Add a Game butonu bulunuyor. Ona tıklıyoruz. ( BKNZ : resim )

CD-KEY ekleme

Kodu gerekli yere giriyoruz ve Redeem Code butonuna basıyoruz. Tebrikler oyunumuz eklendi. Şimdi oyunu keyifle oynamaya başlayabiliriz.

Pre-Paid Kart Ekleme

Pre – Paid kart yani oyun süresi eklemek için World of Warcraft hesabımıza giriyoruz ve karşımıza çıkan ekranda Add Game Time butonuna tıklıyoruz.Pre-Paid Kart Ekleme

Karşımıza çıkan ekrana kodumuzu giriyoruz ve Claim Code butonuna basıyoruz.

WoW Game Time

Tebrikler ! Oyuna yeni oyun süresini eklediniz. Unutmayın yeni oyun süresi eklediğinizde mevcut oyun sürenize eklenir. Yani oyun sürenizin bitmesine 10 gün varken 60 günlük prepaid kart eklerseniz süreniz 70 güne çıkar.

Umarız, rehberimiz sizlere yardımcı olmustur. Keyifli Oyunlar.

70 thoughts on “World of Warcraft Başlangıç Rehberi

 1. Merhaba, bilgilendirme için teşekkürler, ancak şunu öğrenmek istiyorum, klasik ilk paketi satın aldıgımda, yani cataclysm ve panderia hariç, oyun haritasında 1-80 arası kendimi geliştirdiğim bölge; cataclysm ile değişiyormu, yoksa klasik paketi yüklesek bile ilk levelleri panderiadaki güncel haritaya göremi oynuyoruz, bunu bilsem yeterli, bu yüzden oyuna başlamaya korkuyorum, güncele gelene kadar her türlü arşiv/ quest yapmak istiyorum ancak ek paketlerle haritam değişecekse oynamaya meyilim kalmicak..

  1. Merhaba, yazıda da belirttiğimiz gibi Cataclysm artık Classic pakete dahil yani ücretsiz. Pandaria ek paketini satın aldığınızda oyuna yeni bir harita ve yeni questler-etkinlikler ekleniyor. Yani 1-85 level arasındaki bölgenizde herhangi bir değişiklik olmadan yeni bir bölgeye geçmiş oluyorsunuz. Yani yine 1-85 arası tüm questleri yapabilirsiniz.

   1. Cataclysm paketi ile ana harita değişti. Bazı bölgeler sular altında kaldı, bazı çöller yeşermeye başladı vs. Eğer “Ben oyunun ilk çıktığı halini oynamak istiyorum” diyorsanız artık orjinal sunucularda böyle bir şans yok. Pandaria paketini almazsanız Pandaria haritasına gidemez ve panda+monk karakter açamazsınız. Diğer bölgeler güncel hali ile gözükecektir.

 2. Hocam add game key dedikten sonra kodu gerekli yere yazıp reedem diyoruz demişsiniz ama hangi kodu o kod nereye geliyor onu söylememişsiniz.

  1. Merhaba,
   Sorunuzu anladığım kadarıyla cevaplıyorum. Gerekli kısma hangi Blizzard oyununun(WoW, Diablo, Starcraft) CD-Key’ini girerseniz o eklenir. Yani eğer bir WoW Classic CD-Key girerseniz otomatik olarak eklenir veya Mists of Pandaria Key’i girerseniz o key otomatik olarak WoW Classic ekli olan hesabınıza eklenir. Sorununuz bu değilse, daha detaylı bir şekilde açıklarsanız daha iyi yardımcı olurum.
   Keyifli Oyunlar.

 3. Hocam şimdi sıkıntım şu kayıt olduktan sonra Code Redemption a cod u yazıp reedem dememiz gerekiyorda hangi kodu yazıcaz wow oynamak istiyorum.

  1. Kod Ekleme kısmını daha sonra oyunu satın aldığınızda yapacaksınız. Yani henüz CD-Key almadıysanız o işlemleri yapmanıza gerek yok. Oyunu indirip kurduktan sonra 20. Seviyeye kadar ücretsiz oynayabilir ve deneyebilirsiniz. Ardından ise oyunu satın almanız ve CD-Keyi o bölüme eklemeniz gerekiyor.

 4. Şimdi hocam birşeyi merak ettim bende yakın zamanda battle chest alıp başlamayı düşünüyorum bunun içindede 2 dvd olduğunu biliyorum 1. dvd klasik wow, 2. dvd cataclysm. Peki benim sorum burda başlıyor. Klsiği yükledik bana bir aylık kullanım yani pre verdi, peki yüklemeye devam edip cataclysm i de yüklersem pre verilmiyecekmi 30 günlük ? Yoksa o iki dvd oyunu yüklemek için mutlaka takılıp yüklenecekmi, misal nfs rival yükler gb onu çıkar onu tak mı yapıyoruz yüklemede. 🙂 Sıkıntı verdiysem affedin, ama bilgisizce hem battle chest hemde pre-paid card almak istemiyorum.(Nitekim ğrenciyiz. 🙂 )Bide ben hesap açıp starter paketten oynadım, o hesap üstünden devam edebilirim sanırım, yeni açmama gerek varmı?? Şimdiden teşekkürler. Saygılar.

  1. Merhaba, oyunu yazıda anlattığımız şekilde Battle.Net üzerinden indirip kurmanız sizin için çok daha hızlı ve kolay olacaktır. Çünkü oyunu DVDsi ile kurmaya çalıştığınızda oyuna bir çok güncelleme indirilecek. BattleChest aldıktan sonra onun sadece CD-Key kısmı sizi daha çok ilgilendirecektir. Bu nedenle internet üzerinden sadece CD-Key’de satın alabilirsiniz. Yazıda da belirttiğimiz gibi Cataclysm artık ücretsiz ve onun için herhangi bir DVD veya CD-Key almanıza gerek yok. BattleChest CD-Key’ini hesabınıza eklediğinizde Cataclysm’de otomatik olarak hesabınıza eklenecektir. 30 Günlük hediye sadece BattleChest ile geliyor. Diğer ek paketler oyuna ek süre eklemiyor. Keyifli Oyunlar.

 5. Oyun kodu almak için yani 20 level dan sonra devam etmek için hangi codu almamız lazım bi adres verirmisiniz link felan ? veya nasıl alabılırım.

  1. Almanız gereken kod WoW BattleChest veya WoW Classic diye geçiyor sitelerde. Reklam olmaması için bir link veya firma öneremem ama biraz araştırırsanız bulabilirsiniz. Bulamazsanız veya bulduğunuz firmaya güvenemezseniz, iletişim bölümünden bize yazın size yardımcı olurum.

 6. Battle.net’de World of Warcraft®: The Complete Collection var bunu alsam wow 1 i almış gibi hem 30 gün hemde 0 account’u 20 level sınırı olmadan oynıyabılırım dımı ? ( bu arada sizi çok yordum ama hem hızlı hemde net çözümler söylediginiz için 🙂 )

  1. Battle.net adresinde World of Warcraft®: The Complete Collection aldığın zaman oyunu ve tüm eklenti paketlerini almış oluyorsun (alman gereken ne varsa). 30 günlük süre de hesabına ekleniyor. Tek tek almaktansa bunu almak daha iyi. Sitemizde 30 günlük oynama süresi çekilişimiz var. Eğer katılmak istersen WoWRehberi 30 Günlük Game-Time Çekilişi yazımızı okuyabilirsin.

  2. Hızlı bir cevap alabilirsem hemen almayı dusunuyorum şuanda hiç bir cd si ve keyi elimde bulunmuyor World of Warcraft®: The Complete Collection ı aldıgımda bana gelicek olan key hepsının yerıne geçiyormu yoksa gene wow 1 zorunlumu

 7. Merhaba şunu sormak istiyorum, oyuna starter edition ile başlamak daha avantajlı olmuyor mu? Mesela, starter ile 20. level e kadar ücretsiz ve süre sıkıntısı olmadan oynadım 20. lvl den sonra wow classic satın alsam böylece bir 30 günlük daha ücretsiz oynama süresi elde etmiş olmayacakmıyım? Diğer türlü direk classic edition ile oynamış olsaydım 20. lvl e geldiğimde sürem bitmiş olmayacakmıydı? Yani düz mantık kurunca böyle bir sonuç ortaya çıkıyor. Bilgi alabilirmiyim Starter ile başlamanın avantaj ve dezavantajları hakkında.

  1. Merhaba,

   20. seviyeye gelmek için oyunu 5-10 saat (sizin hızınıza da bağlı) oynamanız gerekiyor. Yani aslında çok bir şey farketmiyor. 20. level a kadar gelip sonrasında satın aldığınızda 20. levela geldiğiniz süre kadar kârda oluyorsunuz. Starter Edition ile oynarken başkalarıyla konuşamazsınız ve alışveriş yapamazsınız. Zaten 20. seviyeye kadar bunun çok ihtiyacını hissetmeyeceksiniz.
   Bu nedenle 20. seviyeye geldikten sonra BattleChest alabilirsiniz ve 30 günlük sürenizi başlatabilirsiniz.

   1. Cevabınız için teşekkür ederim, bir sorum daha olacak yanıtlarsanız çok sevinirim.

    Malum Starter edition 23 gb bir download gerektiriyor, BattleChest kodunu internetten satın alıp aktif ettikten sonra indirdiğim bu 23 gb çöpmü olacak? yoksa bu 23 gb üzerinden oynamaya devam edebilecekmiyim? Ayrıca BattleChest satın aldıktan sonra ekstra bir şeyler indirmek istermi? (Kotalı internet TTNET)

    1. Merhaba, indirdiğiniz 23 gb oyunun tüm dosyalarını içeriyor ve satın aldıktan sonra bu 23 gb dışında ekstra herhangi birşey indirmeniz gerekmeyecek.

     30 günlük game time çekilişimize katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 8. Bilgi için teşekkürler fakat bu eklentide panda karakteride var.Ve bu karekterdetaraf seçme kısmını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  1. Panda karakterinin tarafını 10. seviyeye geldiğinizde seçiyorsunuz. Yani pandalar 10. seviyeye kadar tarafsızlar ve 10. seviyeye geldiğinizde görev zincirini tamamlayarak istediğiniz tarafı seçiyorsunuz.

 9. Herkese merhaba,
  Bende wow a yeni başlamayı düşünüyorum ve bir sorum olcaktı.Şimdi ben starter edition u ındırdım.Bunun üstune oyuna devam etmem için battlechest paketını ve pandaria yı alsam yeterli di mi?Bir de bu oyun dakikasıyla kredi kartını bağdaştıramadım onu de açıklarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler 🙂

   1. Battlechest i etkinleştırdıkten sonra kredi kartına veya prepaid karta mı yönlendiriyor peki bizi oyun?

    1. Dediğim gibi battlechest etkinleştikten sonra 30 gün oyun süreniz oluyor. Bu sürenin sonunda isterseniz kredi kartınızla yeni süre alabiliyorsunuz. Kredi kartı bağlamanız zorunlu değil.

 10. Yani pre paid kartsız direk kredi kartıyla nasıl oluyor onun bilgisini bulamadım bu konuyu aydınlatırsanız çok memnun olurum 🙂

 11. Merhaba,

  Çok güzel bir oyun ve şuan yeni eklenti paketi olan Warlords of Draenor gündemde. Buarada bugünlerde ön siparişle alım yaparsanız, eklenti paketine %50 indirimle sahip olma şansınız var. Ayrıca oyunun 10. Yılı nedeniyle pet hediye edileceğinden de bahsediliyor. Kısacası merakla beklemekteyiz. Bakalım yeni paket neler getirecek? Unutmadan, yeni eklenti paketini satınalanlar, istedikleri bir karakterlerini ücretsiz olarak ve kasma derdi olmadan 90lvl yapabilecekler.

 12. bir sorum olucak playstore’da üçü bir arada paket var classicle aynı işi görürmü yoksa kendi sitesindenmi alıyım

 13. Cok acıl cevaplayabılırsenız cok memnun olurum teskkurler sımdıden 🙂
  Gecenlerde battle net sıtesınden wow u ındırdım ve 20. level e kadar oynadım . Daha sonra oyuna devam etmeye karar verdım.Ve d&r a gittim ve ordan bı kutu halınde aldım bu oyunu(19 liraya ındırımın son gunuydu :D) ve ıcınden 2 tane cd ve cd keyler cıktı.sımdı sorcagım su:ben d&r dan oyunu bosuna almıs mı oldum?ve battlechest alıp mı devam etmem gerekıyo ıllakı? bunu acıklayabılırsenız cok sevınıcem oncelıkle:) o aldıgım 2 cd yı cozemedım ıste kafam cok karıstı..

  1. Hangi oyunu aldığınızı söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. 19 liraya aldığınıza göre büyük ihtimalle zaten Battlechest aldınız. CD-Key hesabınıza ekleyerek oynamaya başlayabilirsiniz.

 14. D&R de satilan 40 tllik battle chest alip batllenetten de MoP expansion’ı aldigimda 30 game time veriyor değil mi? Bir sorum daha olucak WoD ne zaman indirine giree yada ucuzlar? Hem battle chest hem MoP hemde ekstra game time alacağım için şuan çok pahali geliyor.almazsam cok sey kaybede miyim?

 15. Acil cevaplayabilirsiniz sevinirim.D&R’dan 45 tl lik battlechest alip battlenetten MoP almayi planliyorum,birde game timelar vs. WoD’u ise alamiycam.Ne kaybederim? Fiyati ise inermi? Gec alsam ne olur?

 16. İyi Günler Öncelikle.
  D&R’dan Almış Oldugum ” World Of Warcraft / Burning Crusade / Wrath Of The Lich King / Cataclysm PC” Seti İçerisinden 2 Dvd’di Çıktı. Sıkıntım Şurada Paket İçeriğinde “Burning Crusade, Wrath Of The Lich King, Cataclysm paketlerini içermektedir, oyunu devam edebilmek icin sadece Pandaria eklenti paketini almak yeterli olacaktır.” Diye Bir Not var. 1. Dvd’yi Taktığımda Bana Battle.net in Clint’tini Yükletti 2.Dvd’de öyle ama Dvd’lerin Dış Yüzeyleri Farklı. Ben Oyunu İnternet Üzerinden İndireceksem Neden Böyle Bir Pakete Para Veriyorum ?

  1. Oyunu kutusuyla almanın tek avantajı, oyunun kutusu ve dolayısıyla CD-Key’ine daha rahat ulaşabilirsiniz. Kaybolması, unutulması problemi azalmış olur. Ayrıca şahsen bende olduğu gibi bir oyun-film arşiviniz varsa orda yer bulur.

 17. Beyler merhaba ben oyuna başlamayı düşünüyorum fakat birkaç sorum var : internette gördüğüm 2 paket var biri en son eklenti paketi diğeride sanırım hepsini kapsıyor. genişletme paketinin fiyatı 120 lira civarı 270 lira arasında ne fark var? 1 . sorum buydu .
  2. ise son genişletme paketini alınca diğer paketlerde otomatik olarak gelıyormu?

  1. Oyunun başlangıç paketi 30 Lira civarında. Başlangıç paketinin yanında 30 günlük oyun süresi de geliyor. Google’da WoW BattleChest yazarak bulabilir veya yazı içinde verdiğimiz linkten satın alabilirsiniz. Eklenti paketi olan Warlords of Draenor ise 100-120 TL civarında. Fakat eklenti paketini alabilmek için önce başlangıç paketini almanız gerekiyor.

 18. Yaklasık 2 yıl once baslangıc paketi olan oyunu aldım içinde burning crusiade de vardı klasik onun bedava süreleriyle oynadıktan sonra oyunu bırakmak zorunda kaldım şimdi tekrar baslamak istiyorum ama sanırım tekrar baslangıc paketini almam gerekiyo bende olan kodu redeem dedigimde kullanılmıstır diyo yani süresi gectigi icin yeniden mi almam lazım yoksa bi yolu varmı direk warlord of draneor alıp baslayabilirmiyim ??

  1. Önceden oynadığınız hesabınıza girip oyun süresi satın alarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Oyunu tekrar almanıza gerek yok. Oyun süresini isterseniz Battle.Net’ten isterseniz de internette WoW Game Time satan sitelerden satın alabilirsiniz.

   90. seviyeye ulaştığınızda oyuna devam etmek için Warlords of Draenor eklenti paketini yüklemeniz gerekmektedir. Sorularınızı forum sayfamızda sorarak hem daha çok yanıt alabilir hem de konunuzu daha rahat takip edebilirsiniz.

 19. Iyı gunler Ben oyna yani orjnal wow yeni baslıyacam ve bunun ıcın D&r Warlords of Draenor satılıyor bu cd’yi alsam oyna gırıs yapabılırımıyım yoksa en basda dıger tum paketlerı satın almammı gerekıyor

  1. Öncelikle World of Warcraft: Classic paketini yani BattleChest’i almanız gerekiyor. 90. seviyeye ulaştıktan sonra Warlords of Draenor’u alarak 100. seviyeye kadar çıkabilirsiniz.

 20. World of warcraft’ın başlangıç paketini alıp oyuna başlayınca oyuna gelmiş güncellemeler olmadanmı oynayacağım. Yani güncellemeler ben expasion packleri aldıkça mı gelecek? Örneğin oyuna başladığımda eski grafiklerle oynayıp warlords of dranoer’ı alınca mı yeni grafiklere geçeceğim?

  1. Hayır oyunu son güncelleme ve grafiklerle oynayacaksınız. Warlords of Draenoru almadan 90. seviyeye kadar ulaşabilirsiniz. 100. seviyeye ulaşmak ve Draenor bölgesine gidebilmek için Warlords of Draenoru almanız gerekiyor.

 21. Merhaba iki arkadas yeni basladik europede sizce hangi serverda baslamaliyiz en yenisi hangisi (en rahat edebilcegimiz).?pvp tarzi oynamak istiyoruz

 22. Merhaba

  Size 3 sorum olucak oyuna başlıycam ona göre

  1-cdkey pcye mi hesaba mı ekleniyor benim 2pc var hangisini kullancağım belli olmuyor
  2-hesabın parasını geciktirsem ne olur
  3-severlar arası farklar her servera başka car mı kasılıyor faklıysa normal ve pvp farkı ne

 23. merhaba ben mist of pandaria aldım 15 euroya alalı 3 gün oldu ama hala starter edition olarak gözüküyorum ne whisper ne invite atabiliyorum ama 20lvlı geçebiliyorum gm ile konustugumda kredi kartı ile alım oldugu icin 72 saate kadar gecikme olabiliyor dedi ama 72 saatide geçti ve hala starter edition olarak oynuyorum lütfen bi el atsanız

  1. Ortalama olarak ilk 72 saat kredi kartı alışverişlerinden dolayı bir engel oluyor. 20. seviyeyi geçebildiğinize göre sorun bundan kaynaklanmış. En fazla 1-2 gün içerisinde sorun çözülecektir. Çözülmemesi durumunda Blizzard ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

 24. Merhaba ben Wow’un Klasik Cdsini aldım… yani Battlechest oluyor herhalde. Üyeliğimide aldım battle.net ‘ten. Sonrasında şifremi Add Gameden Girdim REEDEM CODE yaptım. Sonrasında ACCOUNTS sayfasında YOUR GAME ACCOUNTS yazısı var onun altında oyunlar listeli World of Warcraft® var altındada [WoW1] Starter Edition bu yazıyor acaba şifreyi kabul etmedimi hala starter editon yazılı? bunu merak ettim. Cdkeyini add gameden girdim halbuki… Keyin Kabul edilip edilmediğini nerden öğreneceğiz.

  1. Kodu eklediyseniz Starter Edition olarak gözükmemesi gerekir. Eğer probleminiz çözülmüyorsa Blizzard Support bölümünden sorununuzu anlatın.

 25. Merhaba. battle.netten wowu hiçbir ücret ödemeden indirebiliyoruz sanırım. şu 20 lvla kadar olan ücretsiz versiyonu. ben bu 30gb lik indirmeyi yapıp oyuna ücretsiz başladıktan sonra. ücretli şeyleri satın aldığımda (mesela 15eu olan paketi ve 1 aylık kullanımı) tekrar bir indirme yapmıyorum değil mi? yani indirdiğim mevcut oyundaki kilitler açılıyor?

 26. merhabalar, belki çok basit soru ama bir o kadar da önemli bir sorum var.
  Oyuna süre ekledim ve 30 gün boyunca fırsatım olmadı giremedim oyuna bu süre gerçek zamanlı olarak akıp gidiyor mu? yani alıp oyuna girmezsek de eriyor mu süre?

  1. Güzel bir soru. Süre akıp gidiyor fakat eğer bu süre içinde hiç oyuna girmeyecekseniz (Örneğin 15-20 gün); Blizzard Supporta oyuna giremeyeceğinizi belirten bir destek talebi oluşturun. Onlar size bu süre içinde oyuna girmemenizi söyleyecekler. İleride oynayabileceğiniz zaman Blizzard Supporta eski Destek Talebinizin Numarasını da içeren ve oyun sürenizi erteletmek istediğinizi söyleyen bir destek talebi oluşturursanız yardımcı oluyorlar. Ben bugüne kadar 2-3 kez böyle yaptım.

 27. selamün aleyküm arkadaşlar ben daha yeni başlıyacağım bu oyuna, oyun paralımı yani oynamak için para veriyoruzmu? Ayriyetten bir kaç yorum okudum ama anlamadım bana bu oyunu açıklayabilecek bir arkadaş varmı çok yardımı dokunur.

 28. Merhaba arkadaşlar! Ben büyük bir hata yaptım. Oyuna ilk başladığım için acemilik mi artık ilk legion paketini aldım ve yükledim. Sonra chest paketini yükledim. Ama oyunu oynayamıyorum. 100 level yükselttik karakteride ama oynuyor oynayamıyorum. Bide şöyle bir şey var wow1 ve wow2 var yoksa ayrı ayrı mı yüklendi paketler. Wow1 de legion yazıyor wow2 de diğer paket yazıyor anlamdım gitti yardım edebilecek var mı?

 29. benimde bir sorum var mesala oyuna yeni başladım 4 lvl yaptım(deneme hesabıyla) ama gördüğüm kadarıyla hiç online insan göremedim ve bir harita var ordanda dışarıya çıkılmıyor malesef yardımcı olursanız sevinirim

 30. Merhaba ,

  Ben şimdi wow başlicam ama başlamadan önce aklıma bir şey takıldı , üyelik bittikten sonra marketten mi yoksa internet üzerinden mi satın alıyoruz ? ( eğer daha önce yazdıysanız özür dilerim görmediğim için soruyorum )

 31. İyi günler.
  Uzun zamandır wow oynamıyorum. Bir süre Mist of pandaria oynamıştım sonra bırakmak durumunda kaldım. Şimdilerde yeniden başlamaya niyetlendim ve battlenet hesabıma bir bakayım dedim, o da ne! starter edition yazıyor. Sanki oyunu hiç oynamamışım, hiç paket almamışım gibi. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı? Oyunum, daha da önemlisi, karakterlerim silinmiş olabilir mi?

 32. Merhaba ben daha önce 2011 gibi oynadım bu oyunu ama ücretsiz serverlerde şimdi kafama takılan olay şu ben direk legion delux edition alsam sorun yaşar mıyım yokda diğer paketlerde lazım mı bu benim için çok önemli 2011den beri wowdan başka hiç bir mmorpg oyunlarından keyif almadım valla

 33. kardeş simdi hala her ay para veriliyomu oyuna yoksa nasıl sitesine girdim 14.99 euro 58tl bişey tek aylık bu fiyatmı yoksa tek sefer alıp daha para yatırmıyomusun

 34. Arkadaşlar merhaba bugün dnr’dan dow battle chest aldım kutulu olarak. Şimdi sorum şu kutunun içinden ana oyun cd 1, wrath of the lich king cd 2 ,warlords of dreanor cd 3 ve mist of pandaria cd 4 olarak çıktı. Ben şimdi legion öncesi olan tüm ek paketlere erisebiliyormuyum yukarıda okuduklarimdan öyle anladım. Bide oyunu download etsem sorun olurmu leptopta dvdrom yok . Şimdiden sağolun.=)

 35. merhaba.Ben battlechesti aldım ama içinden konuk davetiyesi diye bişey çıktı başka cs-key falan çıkmadı.Ne yapmam gerekiyor ve konuk davetiyesi nedir? Cevaplarsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir